Epidemia #nagle: Hashtag pełen grozy zdobywa popularność

Szczepionki to medyczny wynalazek ludzkości, który uratował historycznie już wiele żyć. Ale tak jak nóż może kroić chleb lub skrzywdzić, tak jak atom może dać energię lub zniszczyć, tak i szczepionki posiadają swoje «skutki uboczne». To o nich będzie ten artykuł – o przypadkach, tych bardziej lub mniej ewidentnych, bardziej lub mniej groźnych, skutków ubocznych szczepień związanych z sytuacją kryzysową, jaka wynikła z powodu koronawirusów, a szczególnie odmian Sars-COV-2.

Wydaje się być istotnym podkreślenie, iż fakt przyjęcia szczepionki nie oznacza, że muszą wystąpić jakiekolwiek skutki uboczne. Panika czy strach, nawet w obliczu poważnych czy licznych przypadków skutków ubocznych, nie jest wskazana, a najprawdopodobniej – nie jest także zdrowa dla człowieka. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że szczepionki, które nie podlegały, jak to bywało uprzednio, długim, wieloletnim testom, mogą różnić się od pozostałych swoim bezpieczeństwem.

 


Nie jest to bynajmniej przypadek odosobniony. Niedawno Centrum Łucznictwa Tradycyjnego poinformowało o śmierci jednego z trenerów:

Z wielkim żalem informujemy, że wczoraj zmarł nasz trener, kolega, przyjaciel i wspaniały człowiek – Piotr Gonet. Przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie akcji serca.

Zamieszczam zrzut ekranu, na wypadek “awarii” Facebooka.

Facebook.com / Piotr Gonet

Będąc samemu dalekim od takich postaw, należy jednak zauważyć, że krótko przed tymi wydarzeniami, Piotr Gonet chwalił się przyjęciem preparatu szczepionkowego na swoim profilu